KOŠARKA: Mega odbranom do pobede u Pančevu

maj 04 2018 /
Tagged under

Košarkaši Mega Bemaksa su u 6. kolu Superlige Srbije pobedili Tamiš u Pančevu 73:62 (19:20, 20:11, 18:10, 16:21) i zaseli na treće mesto u grupi s polovičnim učinkom. Tamiš je na poziciji niže, s dve pobede i četiri poraza.

Na početku utakmice se igralo u brzom ritmu i nijedna ekipa nije pravila osetniju razliku. Poeni su uglavnom postizani iz kontranapada. Tamiš je na kraju prve četvrtine vodio 20:19. U većem delu druge četvrtine igralo se koš za koš, ali je Mega na četiri minuta do kraja perioda napravila prvu osetniju razliku (28:35).

Ekipa Dejana Milojevića je pitanje pobednika rešila u trećoj četvrtini u kojoj je, zahvaljujući neverovatnoj timskoj odbarni i realizaciji iz kontranapada, stekla 17 poena prednosti. Zanimljiv podatak je da su u drugom i trećem periodu Pančevci postigli samo 21 poen!

U poslednjoj četvrtini domaćini su zaigrali mnogo bolje, što se odrazilo i na rezultat. U jednom momentu su smanjili deficit na samo sedam poena, ali nedostatak energije i koncentracije, kao i generalno bolja igra gostiju bili su presuidni za krajnji ishod ovog meča.