ATLETIKA: Dve medalje za AK Tamiš na Prvenstvu Srbije

jun 07 2018 /
Tagged under

Atletičari Tamiša iz Pančeva nastupili su 2. i 3. juna na pojedinačnom Prvenstvu Srbije u atletici u kategoriji mlađih juniora, u Sremskoj Mitrovici.

Dvoje takmičara ovog kluba predvodio je trener Zoran Kocić, a osvojili su dve medalje.

U disciplini brzo hodanje u konkurenciji atletičarki na deonici od 2000 m, Jelena Vasiljević je osvojila bronzanu medalju. Konkurencija je u trci bila izuzetno jaka, Jelena je takmičila sa tri godine starijim atletičarkama od sebe, ali je i pored toga u izuzetno brzoj trci uspela da stigne do bronzane medalje sa rezultatom novog ličnog rekorda koji sada iznosi 10 minuta i 16 sekundi.

Stefan Lazić je osvojio srebrnu medalju na deonici od 3000 m u disciplini brzo hodanje.

Organizator je Atletski savez Srbije.

Nova iskušenja za Jelenu i Stefana dolaze za dva vikenda kada će se takmičiti na Prvenstvu Srbije za starije juniore, na duplo dužim distancama.