Rukometni derbi pripao Nišlijama, Dinamo - Železničar 27:28

nov 14 2019 /

Derbi meč u Pančevu opravdao očekivanja, posle šok završnice bolje se snašli gosti

Zbog evropskih obaveza Nišlija Dinamo i Železničar su ranije odigrali meč 10. kola Super lige, a lider iz Pančeva je na kraju ostao kratkih rukava, iako je četiri minuta pre kraja vodio 27:25, Dizelka je slavila 28:27.

U 49. minutu je bilo 23:23, a onda je Dinamo poveo i nekako u tim trenucima delovao sigurnije i pribranije, dok su Nišlije napravile dve greške. Ipak, uspevale su i pored toga da održe ritam.

U 57. minutu su Pančevci stigli do plus dva 27:25, a onda je Želja zatražio tajm-aut i odmah postigao pogodak za 27:26 preko Stojanovića, potom je bilo i 27:27 delom istog igrača.

Nespretan napad Dinama presekla je odbrana gostiju na početku šezdesetog minuta, a Spasić je doneo Nišlijama prednost - 28:27.

Dinamo je imao šansu za izjednačenje, ali je Ivan Distol pogodio prečku, potom se lopte dokopao Miloš Kostadinović nad kojim je napravljen faul. Do kraja utakmice je ostalo trinaest sekundi, lopta je ponovo došla do Kostadinovića kome je uz zvuk sirene Miroslav Kocić odbranio udarac.