Protekli vikend u znaku džudoa

sep 19 2018 /
Tagged under

Prethodni vikend obilovao je džudo dešavanjima. Najvažnije takmičenje bilo je Juniorsko prvenstvo Evrope, na kome je nastupala naša sugrađanka Andrea Stojadinov i zauzela sedmo mesto.

"Očekivala sam medalju, ali u četvrtfinalnoj borbi sam izgubila na zlatan poen od Nemice Maše Bilhaus. Uteha je što mi je ovo prva godina juniorskog staža, tako da ću imati još dve šanse da osvojim medalju na Evropskom šampionatu" rekla nam je Andrea.

U subotu 15.09. naš grad je bio domaćin turnira "MALIH ŠAMPIONA" u tehničkoj organizaciji Akademije Jočić iz Starčeva. 

Miroslav Jočić nam je izjavio: "Na turniru je prisutno preko 200 takmičara iz 26 klubova iz Srbije i Bugarske, Ovaj turnir organizujemo treću godinu za redom i kao što se može videti rastemo u svakom pogledu."

Na turniru pored domaćna učešće je uzeo i DžK Jedinstvo iz Kačareva, a takmičari iz naše opštine postigli su sledeće rezultate:

Prva mesta osvojili su:
Dunja Jočić - Akademija Jočić
Petar Stojić - Akademija Jočić
Predrag Kacijan - Akademija Jočić
Natalija Strugić - Akademija Jočić
Jana Pejnović - DžK Jedinstvo
Andrijana Krtenić - DžK Jedinstvo
Nemanja Nišić - DžK Jedinstvo koji je osvojio i pehar za Najboljeg takmičara turnira,

Srebrne medalje osvojili su:
Mateja Ilić - Akademija Jočić
Golub Strigić - Akademija Jočić
Anja Stojić - Akademija Jočić
Mikaina Jovanović - Akademija Jočić
Marija Penevski - DžK Jedinstvo

Treće mesto i bronzane medalje zaslužili su
Bogdan Matić - Akademija Jočić
Uglješa Pejčić - Akademija Jočić
Nemanja Jović - Akademija Jočić
Vasilije Stošić - DžK Jedinstvo
Aleksa Lehni - DžK Jedinstvo
Marko Šarac - DžK Jedinstvo
Mihajlo Anđelović - DžK Jedinstvo

Sveukupni pobednik turnira je Akademija Jočić iz Starčeva, a drugo mesto je osvojila  ekipa Trudbenik-Cortega iz Beograda

U nedelju Subotica je organizovala drugo kole Regionalne Eurolige, na kome su učestvovali DžK Jedinstvo iz Kačareva, DžK Dinamo i DžK Pančevo iz Pančeva.

Zlatne medalje osvojili su:
Andrijana Krtenić - DžK Jedinstvo
Uroš Đurišić - DžK Dinamo
Aleksa Đurović - DžK Dinamo
Đorđe Jakimovski - DžK Dinamo

Srebrom su se okitili:
Rastko Anđelović - DžK Jedinstvo
Nina Albijanić - DžK Pančevo
Vuk Veljković - DžK Pančevo
Filip Maksimović - DžK Dinamo

Treća mesta osvojili su:
Filip Francuz - DžK Dinamo
Matija Zubović - DžK Dinamo
Jovan Božić - DžK Dinamo
Stefan Rabrenović - DžK Dinamo

Pored ovih dešavanja treba napomenuti da je održana izborna skupština Džudo Saveza Vojvodine gde je za predsednika Nadzornog odbora izabran Milenko Krajnović,  član Upravnog odbora je Ljubomir Stanišić,  a u trenerskoj komisiji je naš bivši olimpijac Miroslav Jočić

(M.S.)

Read 202 times Last modified on sreda, 19 septembar 2018 11:59

Booking.com

 

Podržite Internet Magazin K-013

-------------------