KOŠARKA: Tamiš rutinski protiv Spartaka

dec 01 2018 /
Tagged under

U okviru 10. kola KLS ekipa Tamiša je savladala Spartak iz Subotice rezultatom 91:77.

Gostima od početka sezone fali mladi plejmejker Nikolić, koji zbog povrede ove sezone još nije nastupio za Subotičane. Međutim, gosti su ipak dobro ušli u meč, čvrstom odbranom i preciznim šutem označili prvu četvrtinu iz koje su izašli kao ekipa sa rezultatskom prednošću (18:19).Igra domaćih je dobila novi format ulaskom motivisanih igrača sa klupe, Tornjanskog, Mitrovića i Šušića.

Preokrenuli su rezultat i napravili 9 poena prednosti (30:21). Spartak se rezultatski oporavio pred veliki odmor na koji su otišli gubivši 38:36. U trećoj četvrtini Tamiš je opet zaigrao kao u prvom delu druge četvrtine i došao do dvocifrene prednosti. Spartak je pokušavao da se vrati, smanjivao je razliku, ali ipak nisu imali dovoljno snage za nešto ozbiljnije. Tornjanski je postigao 26 poena, a Smiljanić 23. Kod gostiju 22 poena Čampara i 19 Luka Igrutinović.

U narednom kolu Tamiš gostuje Vršcu u utorak, 4. decembra. Utakmica se igra u Centru Milenijum u Vršcu.

Read 62 times Last modified on subota, 01 decembar 2018 18:52