ATLETIKA: Bronza za Mionu Brkić iz AK "Dinamo"

jan 27 2019 /

atletski klub dinamo pancevo, miona brkic

Proteklog vikenda u organizaciji ASS-a u atletskoj dvorani u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije za Juniore i Juniorke.

Takmičenje je okupilo preko 300 atletičara iz cele Srbije. Na ovom takmičenju nastupali su i takmičari atletskog kluba „Dinamo“.

Najuspešnija je bila Miona Brkić. Miona jos uvek mladja juniorka, takmičila se sa dve godine starijim devojkama. Osvojila je treće mesto i bronzanu medalju u trci na 3000m, istrčavši lični rekord 11:25. Mioni je ovo prva medalja u Dvorani.

Dugoprugaška sekcija AK "Dinamo" dobija izvrsnu atletičarku od koje se mogu očekivati još bolji rezultati narednom periodu.

Ivan Božanić je u trci na 200m osvojio peto mesto s vremenom 23,64 dok je u trci na 400m trku završio na šestom mestu, vreme u cilju 54,06.

Marija Mrkela još uvek pionirka trčala je 400m sa četiri godina starijim devojkama. Trku je završila na četvrtom mestu s vremenom 1:00,57, manje od sekunde joj nedostajalo za medalju.

Anastasija Mrkela je učestvovala u trkama na 200m i 400m, zbog bolesti nije mogla da pruži svoj maksimum.

U narednom periodu atletičare očekuju Prvenstva Srbie za Pionire i Seniore u atletskoj dvorani.