Objavljen spisak nominovanih za Ninovu nagradu -
spisak nominovanih za Ninovu nagradu

Objavljen spisak nominovanih za Ninovu nagradu






Žiri u sastavu Marija Nenezić, Ivan Milenković, Marjan Čakarević, Branko Kukić i Teofil Pančić (predsednik žirija), načinio je prvu selekciju i odabrao naslove za širi izbor, saopšteno je danas.

Kako se precizira u saopštenju u NIN-u od 14.januara biće objavljen spisak naslova koji ulaze u uži izbor, kao i kratki opisi tih knjiga.

Ime­na finalista i razgovore sa njima biće štampani u broju od 21. januara, a ime 67. dobitnika, žiri će saopštiti u ponedeljak, 25. januara, oko podne­va.

Pokrovitelji NIN-ove nagrade su Sberbank, jedna domaća, kao i dve strane kompanije, koje žele da ostanu anonimne, navodi se u saopštenju.

Lista sa tridest osam romana koji ostaju u konkurenciji uređena je hro­nološki, po redosledu pristizanja u redakciju:

Dejan Tiago Stanković: ZAMALEK (Laguna)

Vladan Matijević: SLOBODA GOVORA (Laguna)

Katarina Mitrović: NEMAJU SVE KUĆE DVORIŠTE (Enklava)

Slađana Nina Perković: U JARKU (Imprimatur)

Darko Cvijetić: ŠTO NA PODU SPAVAŠ (Književna radionica Rašić)

Svetislav Basara: KONTRAENDORFIN (Laguna)

Enes Halilović: LJUDI BEZ GROBOVA (Laguna)

LJiljana Maletin Vojvodić: SKRIK (Artprint media)

Uroš Dimitrijević: SIROTI MALI RATOVI (Presing)

Svetozar Vlajković: LJUBAVI, MAGLE, OSTRVA (Presing)

Marko Vidojković: ĐUBRE (Laguna)

Filip Grujić: PODSTANAR (LOM)

Jovica Aćin: POLAZEĆI OD KRAJA SVETA (Laguna)

Vladimir Kopicl: PURPURNA DEKADA (Dereta)

Savo Stijepović: PREKRASNE RUŠEVINE (Dereta)

Nenad Teofilović: FRAKTURA (Dereta)

Boško Krstić: PARANOJA BARONA ALDINA (Arhipelag)

Srđan Srdić: LJUBAVNA PESMA (Partizanska knjiga)

Radivoj Šajtinac: PELERINA (Geopoetika)

Zvonka Gazivoda: HOSTEL KALIFORNIJA (Geopoetika)

Boris Miljković: JUGOSLOVENI (Geopoetika)

Franja Petrinović: KONAČNI IZVEŠTAJI O RAVNOTEŽI (Akademska knjiga)

Milan Belegišanin: ČOVEČULJAK U KROŠNJI (Akademska knjiga)

Miloš Nikolin: PET GODIŠNJIH DOBA MARVENOG DOKTORA (Albatros plus)

Uglješa Šajtinac: BIĆE JEDNOM (Pčelica izdavaštvo)

Miloš Živanović: DUHOVI NOVEMBRA (Orfelin)

Draško Sikimić: KATARINA (LOM)

Milan Todorov: NE MOGU SVI DA UMRU LETI (Arhipelag)

Bojan Savić Ostojić: NIŠTA NIJE NIČIJE (Kontrast)

Uroš Ristanović: VIVID (Otvorena knjiga)

Lazar Pašćanović: SPAM (Imprimatur)

Radovan Beli Marković: STOJNA VETRENJAČA: ČETIRI KANATA (Srpska književna zadruga)

Laslo Blašković: PRATEĆI VOKALI (Arhipelag)

Milan Vurdelja: ČIJI TO TRAG VIDIM U KROŠNJAMA? (Plato izdavaštvo)

Ognjen Spahić: POD OBA SUNCA (Kontrast izdavaštvo)

Željko Obrenović: KOLOSEUM (Kontrast izdavaštvo)

Šaban Šarenkapić: KVARTIDA (Darma)

Predrag Marković: DAVID PROTIV OTUŽNOG ZLODUHA (Solaris)

(Danas)

Najnovije vesti pročitaj ovde!

TV PROGRAM Srbija, današnji tv program



Komentre omogućio K-013.com