Kambunđi osvojila zlato na 60 metara, Hajlu najbrža na 3.000

mudzinga kambudndji, trka na 60 metara, atletika, beograd

Švajcarska atletičarka Mudžinga Kambunđi osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 60 metara na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Kambunđi je finale trčala 6,96 sekundi i ovo je ujedno najbolji svetski rezultat u sezoni.

Ona je postala prva svetska prvakinja u ovoj disciplini iz Evrope posle Grkinje Ekaterine Tanu 1999. godine.

Amerikanka Mikaja Brisko je došla do srebra rezultatom 6,99, dok je njena sunarodnjakinja Meribet Sent-Prajs osvojila bronzu (7,04).

Zlato na 3.000 metara za Hajlu

Etiopljanka Lemlem Hajlu je osvojila zlato u trci na 3.000 metara.

Finalnu trku je istrčala za 8:41,82 minuta, a srebro je pripalo američkoj takmičarki Elinor Purijer Sent-Pjer (8:42,04).

Na poslednje mesto pobedničkog podijuma popela se još jedna Etiopljanka, Ejgajehu Taje (8:42,23).