Bazel, Roma, Volfsburg i Bajer u osmini finala Lige Evrope

Fudbaleri Bazela, Vulverhemptona, Rome, LASK-a, Volfsburga i Bajera iz Leverkuzena plasirali su se u osminu finala Lige Evrope. Leverkuzen je u jednom od derbija eliminisao Porto, ukupnim rezultatom 5:1.

Nemci su nakon 2:1 u prvom meču, savladali "zmajeve" i u revanšu sa ubedljivih 3:1, a strelci su bili Alario, Demirbaj i Haverc, dok je jedini pogodak za domaćina delo Marege.

Roma je remizirala na gostovanju kod Genta 1:1 i zahvaljujući minimalnom trijumfu prošle nedelje obezbedila plasman dalje.

Belgijanci su poveli preko Dejvida u 25. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije Džastin Klajvert postigao važan gol u gostima koji je, ispostaviće se, bio dovoljan za prolaz.

Srpski reprezentativac Danijel Aleksić bio je strelac jednog od tri pogotka Bašakšehira protiv lisabonskog Sportinga, pa su Turci izborili produžetak rezultatom 3:1.

Sporting je pobedio istim rezultatom u prvom meču, a sada su se osim Aleksića upisali Martin Škrtel i Višća na jednoj, odnosno Lusijano Vijeto na drugoj strani.

Volfsburg je posle 2:1 u prvom, deklasirao Malme sa 3:0, dok je Bazel overio trijumf protiv "srpskog" APOEL-a. Za Kiprane su Vujadin Savić i Uroš Matić odigrali po 90 minuta, dok je Andrija Pavlović u 70.

LASK je pobedio AZ Alkmar sa 2:1, a Vulvsu su uprkos porazu 2:1 od Espanjola, prošli dalje jer su prvi okršaj dobili sa ubedljivih 4:0.

Liga Evrope – šesnaestina finala:

Bašakšehir –Sporting 3:1 (prvi meč – 1:3) (Škrtel 31, Aleksić 45, Višća 90+2 – Vijeto 68)
Bazel– APOEL 1:0 (3:0) (Fraj 38p)
Espanjol –Vulverhempton 3:2 (0:4) (Kaljeri 16, 56p, 90+1 – Traore 22, Doerti 79)
Gent –Roma 1:1 (0:1) (Dejvid 25 – Klajvert 29)
LASK– AZ Alkmar2:0 (1:1) (Raguz 42p, 50 )
Malme –Volfsburg 0:3 (1:2) (Brekalo 42, Gerhart 66, Viktor 70)
Porto –Bajer Leverkuzen 1:3 (1:2) (Marega 65 – Alario 11, Demirbaj 51, Haverc 58)
21.00 Ajaks – Hetafe (0:2)
21.00 Benfika – Šahtjor (1:2)
21.00 Seltik – Kopenhagen (1:1)
21.00 Inter – Ludogorec (2:0)
21.00 Mančester junajted – Klub Briž (1:1)
21.00 Salcburg – Ajntraht Frankfurt (1:4) odloženo
21.00 Sevilja – Kluž (1:1)