Karatista Brežančić osvojio srebro na Mediteranskim igrama

Vladimir Brežančić, brežančić, karate, mediteranske igre

Srbija je osvojila drugu medalju na XIX Mediteranskim igrama u Oranu, u Alžiru, pošto je nakon bronze ženskog badminton dubla, srebrnu medalju osvojio karatista Vladimir Brežančić u kategoriji do 84 kilograma.

Brežančić je u svojoj kategoriji potpuno dominirao tokom jutarnjeg programa u okviru karate nadmetanja. On je u prvom kolu pobedio Alžirca Faleh Midouna rezultatom 10:2, dok je u drugom kolu prednošću prvog osvojenog poena pobedio i francuskog takmičara, Dani Makamatu.

Konačno je u trećem meču savladao takmičara iz Hrvatske Ivana Kvesića rezultatom 4:0, što ga je dovelo do finala.

U finalu se Brežančić sastao sa aktuelnim svetskim prvakom, Egipćaninom Jusefom Badavijem. U veoma interesantnom meču, Badavi je ovoga puta ipak bio za nijansu bolji i pobedio je rezultatom 6:4.