Srebrna medelja za PANČEVKU Andreu Stojadinov u Gruziji

andrea stojadinov, gruzija, pancevo

Andrea Stojadinov i Milica Nikolić susrele su se u finalnom meču u kategoriji do 48 kilograma i osvojile prve dve medalje za Srbiju na grend slem turniru u Gruziji.

Milica Nikolić je trijumfovala u finalnom meču nad Andreom Stojadinov čime je stigla do zlatnog odličja u Gruziji, dok je njena protivnica osvojila srebro.

Srbiju na ovogodišnjem grend slemu u Gruziji predstavlja osmoro takmičara, šest u ženskoj kategoriji i dva takmičara u muškoj.

Turnir je počeo 24. marta i trajaće naredna dva dana, a održava se u Tbilisiju, glavnom gradu Gruzije.

Na ovom takmičenju u organizaciji Međunarodne džudo federacije, učestvovaće 419 džudista iz 61 zemlje sa pet kontinenata.

Milica Nikolić nije bila nepoznanica na turniru u Tbilisiju, budući da je nedavno osvojila srebro na grend slemu u Parizu.

Andrea Stojadinov se nalazi na 21. mestu na svetskoj džudo listi za žene u kategoriji do 48 kilograma.

Svaki osvojen bod je veoma važan, budući da se putem njih ostvaruje kvota za plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Srbiju u Gruziji predstavlja osmoro takmičara, od čega šest u ženskoj i dva u muškoj kategoriji.