Srbija zemlja vaterpola - juniori šampioni Evrope

vaterpolo, juniorska vaterpolo reprezentacija

Posle seniora u Tokiju, omladinaca na svetskom prvenstvu u Pragu, red je došao na juniore - oni su u finalu Evropskog prvenstva na Malti pobedili Grčku rezultatom 10:6 (2:0, 2:3, 3:1, 3:2) i tako zaokružili neverovatno leto za srpski vaterpolo.

U prvoj četvrtini doktorska odbrana Srbije koja je sprečila Grke da naprave bilo koju izglednu akciju.

Napad je rezultirao sa dva gola, prvi Kovačevića posle odličnog šuta i drugi Kojića sa igračem više sredinom tog dela igre.

Samo po jedno isključenje, Grci su igrača više dobili sekund pred prvi odmor.

U drugom delu druge četvrtine Grci su došli do daha.

Iz dva uzastopna napada su izjednačili a zatim 1,42 do odmora došli do prvog vođstva.

Srpski napad nije funkcionisao sve do dobijenog igrača više kojeg je Stanić pretvorio u gol za izjednačnje a 19 sekundi pre velikog odmora je Dimitrijević vratio prednost.

Još jednom su Grci izjednačili početkom trećeg dela a onda je krenula srpska serija.

Za manje od tri minuta igre - tri lopte u mreži rivala - Mušikić i dva puta Brešćanski.

Sa "plus tri" je Korolijin sastav ušao u poslednjih osam minuta.

Gol kapitena Božovića za 8:4 početkom završnog dela je stavio tačku na pitanje pobednika.

Raspoloženi Brešćanski i Mušikić posle odbranjenog peterca našeg golmana su povećali prednost na 10:5.

Za MVP turnira je izabran Viktor Urošević.

Srbija - Grčka 10:6 (2:0, 2:3, 3:1, 3:2)

Srbija: Pajković, Jauković, Dimitrijević 1, Mušikić 2, Kojić 1, Gajić, Božović 1, Urošević, Kovačević 1, Brešćanski 3, Stanić 1, Pavlović, Virijević.

Grčka: Damigos, Turkomenis, Kandanoleon 1, Nikolaidis, Almiras, Kastrinakis 1, Bitakos 2, Ampazis 1, Mirilos, Spahis, Enatidis 1, Alefiras.