Vaterpolisti Srbije pobedili SAD, osvojili peto mesto na SP

vaterpolo, srbija, sad, svetsko prvenstvo

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Svetskom prvenstvu, pošto je danas u Budimpešti pobedila selekciju SAD 13:10 (3:3, 5:3, 3:1, 2:3).

Srbija je drugi put pobedila Amerikance u Mađarskoj. Na startu SP u grupnoj fazi bilo je 17:13 za "delfine", a ovog puta naš nacionalni tim je slavio 13:10.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Strahinja Rašović, koji je postigao četiri gola. Tri puta u listu strelaca upisao se Dušan Mandić, a dva gola dali su Marko Radulović i Sava Ranđelović. Po jedan pogodak postigli su Đorđe Lazić i Radomir Drašović.

Najbolji u reprezentaciji SAD bio je Aleksandar Boven sa četiri gola.

Prva četvrtina je završena rezultatom 3:3. Naša selekcija je na startu druge četvrtine povela 6:3, a selektor SAD Dejan Udovičić je morao da zatraži tajm-aut. Amerikanci su smanjili na 6:4, ali su "delfini" stigli do 8:4. Amerikanci su uspeli da postignu još dva gola, a prvo poluvreme je završeno vođstvom Srbije od 8:6.

Srpski vaterpolisti su zaigrali angažovanije u trećoj četvrtini, a u poslednji deo meča ušli su s vođstvom od 11:7. Srbija je potom održavala visoko vođstvo i zasluženo je stigla do trijumfa.

Vaterpolisti Grčke pobedili Hrvate i osvojili bronzu na SP

Vaterpolo reprezentacija Grčke osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu, pošto je danas u Budimpešti u meču za treće mesto pobedila selekciju Hrvatske sa 9:7 (1:0, 4:3, 3:2, 1:2).

Najefikasniji u selekciji Grčke bio je Konstantinos Kakaris sa tri gola, dok je Stilijanos Arguropulos Kanakakis postigao dva. U poraženoj ekipi najbolji je bio Luka Bukić sa dva gola.

Finalni meč između Španije i Italije na programu je večeras od 20 časova.

Vaterpolisti Mađarske osvojili su sedmo mesto na SP, pošto su ranije danas pobedili Crnu Goru sa 8:6.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600