Ajaks pobedom u Dortmundu do plasmana u osminu finala LŠ

ajaks, dortmund, liga sampiona, fudbal

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na gostovanju pobedili Borusiju Dortmund sa 3:1, u meču četvrtog kola Grupe C.

Domaći tim je u 29. minutu ostao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton zbog prekršaja nad Entonijem dobio Mats Humels.

Pet minuta kasnije prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio je igrač holandskog tima Nusair Mazraui. Nakon gledanja VAR-a sudija Majkl Oliver pokazao je na „belu tačku“, sa koje je u 37. minutu bio precizan Marko Rojs.

Izjednačenje ekipi iz Amsterdama doneo je srpski fudbaler Dušan Tadić golom u 72. minutu. Centaršut u šesnaesterac uputio je Entoni, a loptu je glavom zakačio igrač nemačkog tima Marin Pongračić. Odbijena lopta je u nastavku akcije došla do Tadića, koji je u padu poslao loptu u mrežu.

Gol za vodjstvo gostiju postigao je glavom Sebastijan Ale u 83. minutu, nakon što je centaršut ponovo uputio Entoni.

Brazilski igrač je u trećem minutu nadoknade još jednom bio asistent, a u strelce se upisao Devi Klasen.

Sporting iz Lisabona je u istoj grupi na svom terenu bio bolji od Bešiktaša sa 4:0.

Igrač istanbulskog kluba Ridvan Jilmaz je u 29. minutu napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a precizan sa penala dva minuta kasnije bio je Pedro Gonsalveš.

Svoj drugi gol na meču Gonsalveš je postigao u 38. minutu, da bi se do kraja poluvremena preciznim udarcem sa distance u strelce upisao i Paulinjo u 41. minutu

Konačan rezultat postavio je Pablo Sarabija golom u 56. minutu.

Gosti su u 90. minutu ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Žozefa.

Ajaks je prvi u grupi sa 12 bodova, Borusija i Sporting imaju po šest bodova, dok je Bešiktaš poslednji bez bodova.