Arsenal pobedio Mančester junajted

premijer liga, mancester, arsenal

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu u Londonu Mančester junajted sa 3:2, u utakmici 21. kola Premijer lige.

Junajted je poveo u 17. minutu golom Markusa Rašforda, a izjednačio je Edi Nktetija u 24. minutu. Bukajo Saka doneo je prednost domaćima golom u 53. minutu, a šest minuta kasnije izjednačio je Lisandro Martines.

Pobedu londonskoj ekipi doneo je Nketija pogotkom u 90. minutu na asistenciju Martina Odegarda.

Arsenal sada ima 16 pobeda u ligi i prvi je na tabeli sa 50 bodova, pet više ali i utakmicom manje od drugoplasiranog aktuelnog šampiona Mančester sitija.

Mančester junajted je u poslednje dve utakmice bez pobede, a posle petog poraza zauzima četvrto mesto na tabeli sa 39 bodova, koliko ima i trećeplasirani Njukasl.

Ranije danas Lids i Brentford odigrali su nerešeno 0:0, a Mančester siti je sa tri gola Erlinga Halanda pobedio Vulverhempton sa 3:0.