Bajern osvojio devetu uzastopnu šampionsku titulu u Bundesligi

bajern, bundesliga, fudbal, sport

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su danas devetu uzastopnu šampionsku titulu u Bundesligi, pošto je njihov najbliži pratilac Lajpcig izgubio u Dortmundu od Borusije sa 2:3, u utakmici 32. kola.

Bajern sada ima sedam bodova više od Lajpciga i utakmicu manje, a do kraja šampionata ostale su da se odigraju dve utakmice. Minhenski klub ima 71 bod, a Lajpcig 64.

Bajern nešto kasnije igra protiv Borusije Menhengladbah na svom terenu.

Trener Bajerna Hansi Flik će se tako sedmim trofejom oprostiti od kluba, pošto na kraju sezone odlazi i najverovatnije će biti selektor Nemačke.

U utakmici u Dortmundu, domaći su poveli u sedmom minutu golom Marka Rojsa, a prednost je udvostručio Džejdon Sančo u 51. minutu. Lajpcig je posle toga izjednačio pogocima Lukasa Klostermana u 63. i Danija Olma u 77. minutu.

Pobedu Borusiji doneo je Sančo, svojim drugim golom na utakmici, u 87. minutu.

Dortmund sada ima 18 pobeda i četvrti je na tabeli sa 58 bodova.

Fudbaleri Volfsrburga pobedili su na svom terenu Union Berlin sa 3:0.

Sva tri gola postigao je hrvatski fudbaler Josip Brekalo, u 12, 63. i 90. minutu.

Volfsburg na trećem mestu na tabeli ima 60 bodova, a Union je osmi sa 46.

U ostalim utakmicama Hofenhajm je na svom terenu pobedio Šalke sa 4:2, a Verder i Bajer Leverkuzen odigrali su u Bremenu nerešeno 0:0.