Barselona nakon penala do finala Superkupa Španije

barselona, fudbal, sport

Fudbaleri Barselone su se plasirali u finale Superkupa Španije, pošto su nakon penala pobedili Real Sosijedad 4:3.

U regularnom delu meča rezultat je bio 1:1, da bi isti rezultat ostao i nakon produžetaka.

Povela je Barselona golom Frenkija De Jonga u 39. minutu, a izjednačenje Real Sosijedadu doneo je Mikel Ojarsabal golom iz penala u 51. minutu.

U penal seriji Barselonini igrači su bili sigurniji i pobedili 3:2. Golove sa bele tačke za Barselonu su postigli Osman Dembele, Miralem Pjanić i Rikard Puig, dok su kod Sosijedada precizni bili Mikel Merino i Adnan Januzaj.

Barselona će u finalu igrati sa boljim iz duela Real Madrida i Atletik Bilbaa.