Benfika i PSŽ u osmini finala Lige šampiona

benfika, juventus, liga sampiona

Fudbaleri Benfike plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Lisabonu pobedili Juventus sa 4:3, u utakmici petog kola Grupe H.

Benfiku je u vodjstvo doveo Antonio Silva u 17. minutu. Centaršut je uputio Enco Fernandes, a Silva je bio najviši u skoku.

Gosti četiri minuta kasnije dolaze do izjednačenja, posle kornera. Najbolji u skoku bio je Danilo, nakon čega lopta dolazi do srpskog igrača Dušana Vlahovića.

Vlahovićev udarac brani golman Benfike Odiseas Vlahodimos, ali srpski fudbaler dolazi do odbijene lopte, posle čega se u strelce upisuje Mojze Kin.

Gol je prvobitno poništen, ali je posle reakcije VAR sobe srpski sudija Srdjan Jovanović pokazao na centar.

U 26. minutu u kaznenom prostoru gostiju rukom je igrao Huan Kvardado, da bi dva minuta kasnije precizan sa penala bio Žoao Mario.

Treći gol za portugalski tim petom postiže Rafa Silva u 35. minutu. To je ujedno prvi put da je Juventus u Ligi šampiona primio tri gola u prvom poluvremenu.

Rafa Silva je drugi gol na meču postigao u 50. minutu, nakon što je izašao sam pred golmana gostiju.

Juventus je do kraja uspeo da ublaži poraz golovima Arkadijuša Milika u 77. i Vestona Mekenija u 79. minutu.

Pari Sen Žermen je do osmine finala došao pobedom na svom terenu protiv Makabija iz Haife sa 7:2.

Prvi gol na meču postiže Lionel Mesi u 19. minutu, pošto mu je u kaznenom prostoru loptu odložio Kilijan Mbape.

Mbape se u strelce upisuje u 32. minutu, posle akcije sa Nejmarom, a tri minuta kasnije gol postiže i brazilski napadač.

On je iskoristio odličnu asistenciju Mesija, izašao sam pred golmana Džoša Koena i lako ga savladao.

Rezultat je u 38. minutu smanjio Abdulaje Sek, koji je glavom postigao gol posle slobodnog udarca.

Mesi je svoj drugi gol na meču postigao u 44. minutu, nakon preciznog udarca sa distance. Argentinac je tako postigao rekordni 23. gol van kaznenog prostora u Ligi šampiona.

Sek je glavom u 50. minutu postigao drugi gol za izraelski klub, a Mbape posle asistencije Ašrafa Hakimija u 64. minutu postiže peti gol za PSŽ.

Autogol tri minuta kasnije postiže igrač Makabija Šon Goldberg, dok je konačan rezultat postavio Karlos Soler u 84. minutu.

PSŽ i Benfika imaju po 11 bodova na vodeće dve pozicije, treći je Juventus sa tri, a isti učinak ima i poslednji Makabi.

U poslednjem kolu PSŽ gostuje Juventusu, a Benfika gostuje Makabiju.