Brazil pobedio Švajcarsku i osigurao osminu finala SP

brazil, svajcarska, svetsko prvenstvo

Fudbaleri Brazila pobedili su večeras u Dohi selekciju Švajcarske sa 1:0, u meču drugog kola Grupe G na Svetskom prvenstva.

Strelac pobedonosnog gola za Brazil bio je Kazemiro u 83. minutu.

Brazil je ovom pobedom stigao do šestog boda, i obezbedio, kolo pre kraja, plasman u osminu finala.

Za drugo mesto u grupi boriće se Srbija, Kamerun i Švajcarska. Švajcarska je osvojila tri boda, a Srbija i Kamerun imaju po jedan bod.

U narednom kolu, Brazil će u petak igrati protiv Kameruna, dok će se Švajcarska istog dana sastati sa Srbijom.

Na prvi udarac u okvir gola čekalo se sve do 27. minuta. Rafinja je u kaznenom prostoru pronašao Vinisijusa Žuniora, čiji šut brani švajcarski golman Jan Zomer.

U 44. minutu, kada se Brazil spremao da izvede korner, igra je na kratko bili prekinuta zbog nestanka struje na stadionu 974.

Brazil je u nastavku poluvremena imao inicijativu, ali nije uspeo da napravi izgledniju šansu.

Prva prilika u drugom delu igre vidjena je u 53. minutu. Džaka je prošao po desnoj strani, ubacio loptu na peterac, ali je odbrana Brazilaca uspela da izblokira pokušaj Videmara.

Brazil je uzvratio tri minuta kasnije. Vinisijus je centrirao, a Rišarlison je za malo zakasnio i nije stigao da zakači loptu.

Brazil je do gola stigao u 64. minutu, ali je pogodak koji je postigao Vinisijus Žuniora poništen zbog ofsajda u začetku akcije koja je prethodila golu.

Odlučujući trenutak na meču dogodio se u 83. minutu. Lopta je u šesnaestercu stigla do Kazemira, koji je iz prve zahvatio loptu poluvolejom i pogodio desni ugao gola Zomera.

Do kraja meča, Brazil je kontrolisao utakmicu, imao veći posed lopte i rutinski priveo meč kraju.

Najnovije: Na portalu

Big PA Ukus Fest 03 460x600