Čelsi ispustio tri gola prednosti, Real u polufinalu LŠ

fudbal, liga šampiona, real, celsi

Fudbaleri Real Madrida drugi su polufinalisti Lige šampiona nakon što su posle produžetaka poraženi od Čelsija sa 2:3, čime su uspeli da odbrane prednost od 3:1 iz londonske utakmice.

Čelsi je u sjajnoj utakmici na stadionu „Santjago Bernabeu“ imao prednost od 3:0 golovima Mejsona Maunta u 15, Antonija Ridigera u 51. i Tima Vernera u 75. minutu, ali nije uspeo da je sačuva do kraja.

Realu je prvo produžetke doneo Rodrigo u 80. minutu, dok je pogodak koji je Madriđane odveo u polufinale postigao Karim Benzema u 96. minutu.

Španski tim će u polufinalu igrati protiv pobednika dvomeča Mančester siti – Atletiko Madrid. Siti posle prve utakmice ima prednost od 1:0.

Čelsi je poveo u 15. minutu nakon što je Verner proigrao Maunta na ivici kaznenog prostora, a ofanzivac londonskog tima pogodio mrežu Reala.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova, iako je Čelsi bio konkretniji, ali je zato nastavak meča obilovao uzbuđenjima.

Prvo je Ridiger u 51. minutu glavom posle kornera duplirao prednost Čelsija, da bi desetak minuta kasnije gostujućem timu poništen gol pošto je Markos Alonso igrao rukom.

U 66. minutu je usledila najbolja šansa Reala na meču kada je Benzema pogodio prečku, ali je u 75. minutu na semarofu pisalo 0:3 pošto se Verner sa dva „lažnjaka“ rešio igrača Reala i savladao Kurtou.

Samo pet minuta kasnije Luka Modrić je sjajno proigrao Rodriga koji je smanjio na 3:1 i tako odveo utakmicu u produžetke, a sve je rešeno u 96. minutu kada je Vinisijus Žunior pronašao Benzemu u kaznenom prostoru, a ovaj glavom zatresao mrežu i poslao svoj tim u polufinale.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600