Crvena zvezda šampion Srbije

fk crvena zvezda, superliga srbije, fudbal

Ekipa sa stadiona „Rajko Mitić“ potvrdila je osvajanje titule pobedom protiv Vojvodine na svom terenu četiri kola pre kraja šampionata.

Meč je završen rezultatom 1:0 za 22 vezana trijumfa Crvene zvezde u domaćem prvenstvu, prenosi SK.

Beogradski crveno-beli do vođstva su u derbiju došli u 13. minutu zahvaljujući autogolu Siniše Saničanina.

Vojvodina je uz gol zaostatka u 60. minutu ostala i sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Đorđe Đurić.

Češće je pokušavala Zvezda, stvarala više konkretnih prilika, imala i veći posed, ali na kraju nije mogla do drugog gola. Milan Borjan je upisao četiri odbrane, a Nikola Simić sa druge strane tri.

Zatresla se mreža Vojvodine i na startu nadoknade vremena, ali uz faul Pavkova pa gola nije bilo. Zanimljiv napad imala je i Vojvodina u nadoknadi, ali Borjan i Milunović su zajedničkim snagama sačuvali mrežu.

Za Crvenu zvezdu ovo je 32. šampionaska titula, a prvi put četvrta vezana. Poslednje četiri titule Crvena zvezda osvojila je sa dvojicom trenera – Vladanom Milojevićem i Dejanom Stankovićem.

Time je obezbeđeno učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona četvrtu godinu zaredom.