Dva gola Jovića, precizan i Milinković-Savić

luka jović

Srpski fudbalski reprezentativac Luka Jović postigao je večeras dva gola u trijumfu Fjorentine nad Bašakšehirom (2:1) u petom kolu A grupe Lige konferencija.

Turski tim poveo je pogotkom srpskog internacionalca Danijela Aleksića u 15. minutu, a Jović je golovima u 26. i 62. minutu doneo trijumf Fjorentini vredan plasmana u nokaut fazu Lige konferencija, u kojoj će se naći i Bašakšehir.

Jović je ove sezone postigao četiri gola u Ligi konferencija, a ukupno šest u svim takmičenjima.

Kasnije večeras u A grupi sastaće se Harts iz Škotske i Letonski RFS, ali taj duel neće imati rezultatski značaj.

Fudbaleri Lacija savladali su večeras sa 2:1 (1:1) ekipu danskog Mitjilanda u petom kolu F grupe Lige Evrope, a strelac prvog gola za Rimljane bio je vezista reprezentacije Srbije Sergej Milinković-Savić u 36. minutu.

Bio je to njegov drugi gol u Ligi Evrope ove sezone, a peti u svim takmičenjima.

Prethodno su Danci poveli preko Gustava Isaksena u 8. minutu, a trijumf Laciju doneo je Pedro u 58. minutu.

Kasnije večeras u F grupi Lige Evrope sastaju se Šturm iz Graca i Fejnord.