Fudbaleri Arsenala pobedili Totenhem

totenhem, arsenal, fudbal

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu u londonskom derbiju Totenhem sa 3:1, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 20. minutu kada je strelac bio Tomas Parti, a izjednačio je Hari Kejn, pogotokom iz jedanaesterca u 31. minutu. Domaći su poveli u 49. minutu golom Gabrijela Žezusa, a pobedu je obezbedio Granit Džaka golom u 67. minutu.

Totenhem je od 62. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton zbog prekršaja dobio Emerson Rojal.

Arsenal je ostvario sedmu pobedu u prvenstvu i prvi je na tabeli sa 21 bodom, četiri boda više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Totenhem je pretrpeo prvi poraz u ligi i treći je na tabeli sa 17 bodova.