Fudbaleri Intera pobedili Romu za prvo mesto u Seriji A

inter, roma, serija a, fudbal

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu u Milanu Romu sa 3:1, u utakmici 34. kola Serije A.

Inter je poveo golom Denzela Dumfrisa u 30. minutu, a prednost je udvostručio Marcelo Brozović u 40. minutu. Treći gol postigao je Lautaro Martines u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Henrih Mhitarjan u 85. minutu.

Inter sada ima 21 pobedu i prvi je na tabeli sa 72 boda, jednim više od drugoplasiranog gradskog rivala Milana. Napoli je četvrti sa 67 bodova.

Roma je prekinula niz od 12 utakmica bez poraza, a njen trener Žoze Mornjo se prvi put vratio na San Siro otkako je sa Interom 2010. godine osvojio triplu krunu.

Roma je u poslednje dve prvenstvene utakmice bez pobede, a posle 10. poraza zauzima peto mesto na tabeli sa 58 bodova.

Ranije danas Torino je na svom terenu pobedio Speciju sa 2:1, a Atalanta je kao gost bila bolja od Venecije sa 3:1.