Fudbaleri Kolumbije osvojili treće mesto na Kopa Amerika
fudbal, kopa amerika

montekristo 0507

Fudbaleri Kolumbije osvojili su treće mesto na ovogodišnjem izdanju Kopa Amerike, pošto su pobedili Peru 3:2.

Kolumbijci su do pobede došli posle preokreta, pošto je Peru poveo u 45. minutu golom Jošimara Jotuna.

Kolumbija je izjednačila posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu, kada se Huan Kvadrado upisao u listu strelaca.

Luis Dijaz je u 66. minutu postigao je gol za vođstvo Kolumbije, izjednačenje Peruu u 82. minutu doneo je Đanluka Lapadula, da bi Dijaz u četvrtom minutu nadoknade pogodio za trijumf Kolumbijaca.

U finalu Kopa Amerika igraće Brazil i Argentina.