Fudbaleri Partizana pobedili Napredak

partizan, napredak, fudbal, super liga srbije

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Kruševcu domaći Napredak sa 3:0, u utakmici 34. kola Super lige Srbije i vratili se na dva boda zaostatka za Crvenom zvezdom.

Partizan je poveo u 30. minutu golom Rikarda Gomeša, koji se najbolje snašao posle kornera koji je izveo Bibars Natho.

Crno-beli su udvostručili prednost u 56. minutu golom Marka Jevtovića, na centaršut Natha posle prekida.

Konačan rezultat postavio je Nikola Terzić u 64. minutu. On je uputio centaršut, lopta je pogodila fudbalera Napretka Sašu Marjanovića i ušla u mrežu.

U 72. minutu u igru je ušao Ljubomir Fejsa, prvi put otkako se tokom zime vratio u Partizan. On je zamenio Sašu Zdjelara.

Partizan ima 28 pobeda i 89 bodova na drugom mestu na tabeli, pa posle četiri kola u plej-ofu zaostaje dva boda za vodećom Crvenom zvezdom, koja je ranije danas pobedila Vojvodinu u Novom Sadu sa 3:0.

Ekipa iz Kruševca pretrpela je četvrti uzastopni poraz, ukupno 17. u ligi i osma je na tabeli sa 37 bodova.

Ranije danas TSC i Voždovac odigrali su u Bačkoj Topoli nerešeno 1:1.