Fudbaleri Srbije igrali 2:2 sa Portugalom u Beogradu

srbija portugal, sport, fudbal

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras nerešeno 2:2 sa Portugalom, u drugom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srbija je nadoknadila dva gola u Beogradu, pošto je Portugal vodio sa 2:0 golovima Dioga Žote u 11. i 36. minutu.

Selektor srpskog tima Dragan Stojković na poluvremenu je umesto Dušana Vlahovića uveo Nemanju Radonjića i on je asistirao kod oba gola.

Prvo je Aleksandar Mitrović već u 46. minutu smanjio zaostatak, a potom je Filip Kostić u 60. izjednačio i postavio konačan rezultat.

Aleksandar Mitrović sada ima 39 golova u reprezentaciji i najbolji je strelac u istoriji nacionalnog tima.

Reprezentacija Srbije je u nadoknadi ostala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Nikola Milenković.

Srpski tim je izbegao poraz u finišu, pošto je Portugal imao veliku šansu, ali je Stefan Mitrović dva puta izbio loptu iz gola.

Delovalo je da je kod šuta Kristijana Ronalda lopta prešla gol liniju.

Kristijano Ronaldo je protestovao kod pomoćnog sudije i dobio je žuti karton, posle čega je samoinicijativno izašao sa terena.

Srbija u Grupi A ima četiri boda, koliko i Portugal.

Luksemburg ima tri, pošto je kao gost iznenadio Irsku pobedom rezultatom 1:0, golom Želsona Fernandeša u 85. minutu.

Reprezentacija Srbije će u narednoj utakmici u utorak gostovati Azerbejdžanu u Bakuu.