Fudbaleri Železničara izgubili od novosadskog Kabela rezultatom 0:2

fk zeleznicar, fk kabel, fudbal, sport

Fudbaleri Železničara pružili su dobru igru protiv Kabela, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. U prvih dvadesetak minuta domaći tim imao je nekoliko pokušaja pred golom gostujućeg golmana.

Gosti su pripretili na isteku pola sata igre kada je posle centaršuta sa desne strane,a sa nekih desetak metara Kojičić šutirao glavom pored stative. Novu priliku za goste imao je Vidakov kada je sa sedam metara šutirao preko prečke.

Nekoliko minuta kasnije Jovanović je sa ivice šesnaesterca šutirao i bio blizu pogotka, ali je pogodio stativu.

Pet minuta pre odlaska na odmor posle dubinske lopte B. Knežević je u padu zahvatio loptu,ali je gostujući igrač Mesarović uspeo da iskoristi priliku i da zatrese mrežu.

U nastavku posle sedam minuta igre u šesnaestercu domaćina L. Marković je startovao na loptu, a sudija je posle pada gostujućeg igrača svirao penal. S bele tačke siguran je bio Novaković i udvostručio prednost svog tima.

Nekoliko minuta kasnije Stanić je šutirao u sam ugao gola I. Kneževića koji je odbranio svoju mrežu. Gosti su se orijentisali na odbranu svog gola i kontra - napadima pokušavali da dođu do trećeg pogotka.

Železničar (P) - Kabel 0:2 (0:1)

PANČEVO: Stadion: SRC Mladost. Sudija: Đorđević (Aleksandrovac), Strelci: Mesarović u 39, Novaković (iz penala) u 56 minutu. Žuti kartoni: Jovanović, L. Marković, N. Marković, Plavšić (Železničar), Kočović (Kabel).

ŽELEZNIČAR: B. Knežević 7, Jankulov 7, Plavšić 7, Jović 7, N. Marković 7, Kovačević 7, Suraka 7 (od 80. Dašić -), Jovković 7, Jovanović 7 (od 80. Stevanović -), L. Marković 7, Stanić 7.

KABEL: I. Knežević 7,5, Jeličić 7, Petrić 7, Novaković 7 (od 80.Gajić), Petrović 7,5, Vidakov 7 (od 66. Govedarica 7), Mesarović 7,5 (od 70. Srbijanac 7), Kočović 7, Karać 7, Kojičić 7, Bećelić 7.