Fudbaleri Zvezde pobedili Radnički u Nišu

fk crvena zvezda, fk radnicki, superliga srbije, fudbal, sport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Nišu domaći Radnički sa 1:0, u utakmici 21. kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Mirko Ivanić u 26. minutu. On se posle kornera Gelora Kange najbolje snašao i zatresao mrežu domaćih. Fudbaleri Radničkog su protestovali pošto su smatrali da je pred golom bilo kontakta izmedju njihovog golmana Borivoja Ristića i Milana Pavkova.

Ristiću se posle toga ukazivala pomoć, a dobio je žuti karton zbog prigovora.

On je i najzaslužniji što igrači Zvezde nisu ubedljivije pobedili. Šanse u beogradskom timu propustili su El Fardu Ben, Pavkov, Milan Gajić i Željko Gavrić.

Radnički je u drugom poluvremenu zaigrao angažovanije, a Nikola Aksentijević je u 56. minutu iskosa sa desne strane šutirao sa oko 25 metara i pogodio prečku.

Domaći su uglavnom iz kontranapada pokušavali da ugroze gol Zvezde, a u 72. minutu zapretili su preko Petra Djuričkovića. Po zaledjenom terenu obe ekipe nisu mogle mnogo više, pa su igrači Zvezde sačuvali prednost i ostvarili 19. pobedu u ligi.

U nadoknadi vremena zbog prigovora je isključen trener Radničkog Vladimir Gaćinović.

Zvezda je prva na tabeli sa 59 bodova, devet više od drugoplasiranog Partizana. Radnički je u poslednje tri utakmice bez pobede i zauzima osmo mesto na tabeli sa 31 bodom.

Fudbaleri Zvezde u četvrtak od 18.55 u Beogradu igraju protiv Milana, prvu utakmicu šesnaestine finala Lige Evropa.