Gol Halanda u 95. minutu za slavlje Borusije, nova pobeda Bajerna

Bundesliga, fudbal, sport, vesti, najnovije vesti, sportske vesti, Borusija, Bajern

Fudbaleri Dortmunda savladali su kao gosti ekipu Diseldorfa, golom Erlinga Halanda u poslednjim trenucima meča. Još tri ekipe zabeležile trijumf u gostima – Union, Ajntraht i Verder. Bez pobednika u duelu Volfsburfa i Frajburga.

Fudbaleri Borusije pobedom u Diseldorfu nastavili su poteru za Bajernom, istovremeno napravili zalihu od četiri boda u odnosu na trećeplasirani Lajpcig.

Jedini gol na utakmici protiv Fortune postigao je Norvežanin Erling Haland u poslednjim trenucima meča.

Ajntraht je slavio u Berlinu posle preokreta – 4:1.

Herta je do prednosti stigla golom Pjonteka u 24. minutu, ali je u finišu prvog dela isključen Dedrik Bojata.

Gosti su brojčanu prednost umeli da iskoriste, pa su golovima Dosta, Silve (dva) i Ndike stigli do ubedljive pobede i tri boda.

Verder je bio još ubedljiviji protiv "fenjeraša" Paderborna, ostvarivši trijumf od 5:1 u gostima.

Klasen je postigao dva pogotka, Osaka jedan u prvom poluvremenu utakmice, pa je u nastavku viđeno "odrađivanje" posla.

Egestajn i Filkrig su bili strelci za tim iz Bremena, dok je jedini pogodak za domaći tim delo Sabirija u 66. minutu.

Ekipa Uniona pobedila je u Kelnu golovima Fridriha i Gentnera, dok je strelac za domaćina bio Kordoba u poslednjim trenucima meča.

U duelu između Volfsburfa i Frajburga nije bilo pobednika – 2:2.

Nema Levandovskog, nema problema – nova pobeda Bajerna

Fudbaleri Bajerna zabeležili su šestu uzastopnu pobedu otkako je Bundesliga nastavljena posle epidemije koronavirusa i priblićili se odbrani titule u Nemačkoj.

U utakmici 31. kola Bundeslige, Bajern je na svom terenu savladao ekipu Menhengladbaha sa 2:1 i tri kola pre kraja takmičenja ima sedam bodova prednosti u odnsou na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda.

Bavarci su protiv Menhengladbaha igrali bez prvog strelca lige Roberta Levandovskog, koji je propustio meč zbog žutih kartona, ali je Poljaka odlično zamenio Jošua Zirkzi.

Upravo je mladi Holanđanin doneo prednost domaćinu u 26. minutu, posle greške golmana Gladbaha Jana Zomera.

Ipak, gosti su do poluvremena uspeli da stignu do izjednačenja posle autogola Benžamana Pavara.

Bajern u finišu meča stiže do pobede i nova tri boda, a strelac odlučujućeg pogotka bio je Leon Gorecka u 86. minutu.