Grupa F: Francuska autogolom Humelsa pobedila Nemačku

fudbal, euro 2020, francuska nemacka

Fudbaleri Francuske pobedili su večeras u Minhenu selekciju Nemačke sa 1:0, u utakmici prvog kola Grupe F Evropskog prvenstva.

Francuska je do sva tri boda na Alijanc Areni stigla autogolom Matsa Humelsa u 20. minutu.

Veliki deo posla kod tog gola obavio je Pol Pogba koji je odlično pronašao Lukasa Ernandesa, on je potom poslao oštru loptu u sredinu ka Kilijanu Mbapeu, ali je Humels nespretno reagovao i poslao je u sopstvenu mrežu.

Više uzbudjenja vidjeno je u drugom poluvremenu. U 52. minutu je Adrian Rabio pogodio stativu, da bi samo dva minuta kasnije prvu veliku priliku za Nemačku propustio Serž Gnabri.

U nastavku meča Francuzima su poništena dva gola zbog ofsajda, prvo Mbapeu u 66. minutu, a potom i Karimu Benzemi u 86. minutu.

Ranije danas, Portugal je u istoj grupi slavio protiv Madjarske sa 3:0.

U drugom kolu Grupe F sastaće se Portugal i Nemačka, odnosno Madjarska i Francuska. Obe utakmice su na programu u subotu.