Holand odveo Borusiju Dortmund u četvrtfinale Lige šampiona

borusija dortmund, liga sampiona

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što su na svom terenu odigrali nerešeno protiv Sevilje 2:2.

Borusija je u prvom meču u Sevilji bila bolja i ukupnim rezultatom 5:4 je prošla u naredno kolo.

Borusija je povela u 35. minutu nakon što je Erling Holand iskoristio asistenciju Marka Rojsa i zatresao mrežu Sevilje.

Svoj drugi pogodak Holand je postigao sa bele tačke u 54. minutu. Prvi put je bio neprecizan, ali je turski sudija Čakir dosudio da se penal ponovo izvede zbog preranog ulaska u šesnaesterac igrača Sevilje. Holand je u drugom pokušaju ostao hladnokrvan i poslao loptu u jednu a golmana u drugu stranu.

Sevilja je smanjila rezultat u 69. minutu golom En Nesrija iz penala, a do izjednačenja je stigla u šestom minutu sudijske nadoknade još jednim pogotkom En Nesrija.