Hrvatska pobedila Francusku u Ligi nacija

fudbal, liga nacija, hrvatska, francuska

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Parizu Francusku sa 1:0, u utakmici četvrtog kola Grupe 1 Lige nacija A.

Jedini gol na stadionu Francuska postigao je Luka Modrić u petom minutu iz jedanaesterca.

Penal je dosudjen pošto je Ibrahima Konate napravio prekršaj u šesnaestercu i srušio Anta Budimira.

Aktuelni svetski šampioni su tokom utakmice imali prilike preko Kilijana Mbapea, Karima Benzeme i Konatea, ali nisu uspeli da savladaju golmana hrvatskog tima Ivicu Ivušića.

Hrvatska je tako prvi put u istoriji pobedila Francusku.

U drugoj utakmici u toj grupi Danska je u Kopenhagenu pobedila Austriju sa 2:0.

Domaći su poveli golom Jonasa Vinda u 21. minutu, a pobedu je obezbedio Andreas Olsen pogotkom u 37. minutu.

Posle četiri kola Danska je prva na tabeli sa devet bodova, Hrvatska ima sedam, trećeplasirana Austrija četiri, a Francuska je poslednja sa dva boda.