Inter posle produžetaka pobedio Juventus i osvojio Kup Italije

inter, juventus, kup italije, fudbal

Fudbaleri Intera osvojili su večeras titulu u Kupu Italije, pošto su u finalu u Rimu posle produžetaka pobedili Juventus sa 4:2.

Tim iz Milana je poveo u sedmom minutu golom Nikola Barele.

Drugo poluvreme donelo je preokret Juventusa, koji je golovima Aleksa Sandra u 50. i srpskog fudbalera Dušana Vlahovića u 52. minutu došao do vođstva.

Vlahović je gol postigao posle kontranapada, a asistenciju je upisao Paulo Dibala.

Inter je izjednačio u 80. minutu, nakon što je sa penala bio precizan Hakan Čalhanoglu.

Milanska ekipa je u produžetku povela golom hrvatskog fudbalera Ivana Perišića. On je gol sa „bele tačke“ postigao u 99. minutu.

Tri minuta kasnije Perišić je zabeležio drugi gol na meču, nakon preciznog udarca sa distance.

Trener Juventusa Masimlijano Alegri isključen je u 104. minutu zbog prigovora.

Vlahović je za tim iz Torina odigrao ceo meč.