Junajted promašivao, Sevilja opet u finalu Lige Evrope

Liga Evrope, Sevilja, Junajted, sport, fudbal

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Lige Evrope, pošto su u polufinalu savladali Mančester Junajted 2:1 (1:1).

Junajted je poveo golom Bruna Fernandeša iz penala u 9. minutu, izjednačio je Suso u 26, a gol za finale postigao je "rezervista" Luk De Jong u 78. minutu.

Sevilja je još jednom dokazala da je "specijalista" za Ligu Evrope, došli su do šestog finala od 2006. i prilike za šesti trofej.

Sjajan je bio golman Jasin Bono, dok je oporavljeni srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao poslednjih 10 minuta.

Sa druge strane, Nemanja Matić ostao je na klupi ceo meč.

Sevilja će u finalu, u petak, igrati protiv pobednika drugog polufinala između Intera i Šahtjora.