Kiks Španije protiv Švedske

euro 2020,  spanija svedska, fudbal

Fudbalske reprezentacije Španije i Švedske odigrale su večeras bez golova 0:0 u utakmici prvog kola E grupe na Evropskom prvenstvu.

Dominirala je Španija tokom većeg dela meča, ali je realizacija zakazala.

Imali su Dani Olmo i Koke nekoliko prilika tokom prvog poluvremena, ali ih je sjajni Robin Olsen sputao. Švedski čuvar mreže je nastavio u istom ritmu i u drugom poluvremenu na taj način sačuvavši gol svoje ekipe.

Uprkos tome što je Španija gotovo celu utakmicu držala nogu u svojim nogama i imala veći broj šansi, čini se da su Šveđani ipak imali kvalitetnije šanse.

Sjajan je bio Isak koji je u prvom poluvremeno nesrećno pogodio stativu, dok je u drugom proigrao Berga koji je promašio veoma izglednu šansu.

Pritiskali su Španci do kraja meča, ali bezuspešno te su morali da se zadovolje sa remijem.

Ranije su Slovaci savladali Poljsku rezultatom 2:1 te će oni biti usamljeni na vrhu grupe sa tri boda.