Liga šampiona: Salcburg slavio u Moskvi

fudbal, liga sampiona, sport, salcburg, lokomotiva

Fudbaleri Salcburga pobedili su danas na gostujućem terenu ekipu Lokomotive sa 3:1, u utakmici petog kola Grupe A Lige šampiona.

Prva dva gola za ekipu iz Austrije postigao je Mergim Beriša u 28. i 41. minutu.

Lokomotiva je smanjila rezultat golom Antona Mirančuka iz penala u 79. minutu, a konačan rezultat postavio je Karim Adejemi dva minuta kasnije.

Salcburgu je ovo prva pobeda u ovogodišnjoj sezoni Lige šampiona i na tabeli Grupe A zauzima treće mesto sa četiri osvojena boda, dok se ekipa Lokomotive, koju sa klupe vodi srpski trener Marko Nikolić, nalazi na četvrtom mestu sa tri boda.

U ovoj grupi, Bajern se plasirao u osminu finala sa maksimalnim učinkom iz četiri meča, dok ekipa Atletiko Madrida ima pet osvojenih bodova iz četiri meča.

U poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona, Salcburg dočekuje ekipu Atletiko Madrida, a ekipa Lokomotive gostuje Bajernu.