Makabi pobedio Juventus, remi Sitija u Kopenhagenu

makabi, juventus, liga sampiona

Fudbaleri Makabija pobedili su večeras u Haifi Juventus sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe H u Ligi šampiona.

Dvostruki strelac u pobedi izraelskog kluba bio je Omer Atzili, koji je postigao golove u sedmom i 42. minutu.

Makabi je tako ostvario prvu pobedu u grupi i ima tri boda, koliko i trećeplasirani Juventus.

Pari Sen Žermen i Benfika su na vodećim pozicijama sa po sedam bodova.

Te dve ekipe igraju večeras od 21 čas u Parizu.

Fudbaleri Kopenhagena odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 0:0 protiv Mančester sitija, u utakmici u Grupi G.

Siti je postigao gol u 11. minutu kada je strelac bio Rodri, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen pošto je rukom igrao Rijad Mahrez.

Engleskoj ekipi dosudjen je jedanaesterac nakon što je rukom igrao Nikolaj Bojlesen, ali je Marez u 25. minutu promašio penal.

Siti je od 30. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton zbog prekršaja dobio Serhio Gomes.

Ekipi Pepa Gvardiole bila je potrebna pobeda za prolaz u nokaut fazu, ali je i posle četiri kola prva u grupi sa 10 bodova. Borusija iz Dortmunda ima šest, Kopenhagen dva, a Sevilja jedan bod.

U drugoj utakmici u toj grupi od 21 čas u Dortmundu igraju Borusija i Sevilja.