Napoli na gostovanju pobedio Sampdoriju

napoli, samprodija

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostovanju ekipu Sampdorije sa 2:0, u utakmici 17. kola italijanske Serije A.

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja za nedavno preminule bivše fudbalere Sampdorije Sinišu Mihajlovića i Đanluku Vijalija.

Na dresovima igrača iz Đenove bili su natpisi sa imenima Vijalija i Mihajlovića, a takođe su nosili i crne trake povodom njihove smrti.

Napoli je mogao da povede u šestom minutu, ali je Mateo Politano sa „bele tačke“ pogodio stativu.

Gosti su do prednosti došli u 19. minutu, a u strelce se upisao Viktor Osimen.

Od 38. minuta ekipa Sampdorije igrala je sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Tomas Rinkon.

Konačan rezultat je sa penala u 82. minutu postavio makedonski fudbaler Elif Elmas.

Za ekipu Sampdorije, koju sa klupe vodi srpski trener Dejan Stanković, od 47. minuta je igrao Filip Đuričić.

Napoli posle 14. pobede u Seriji A zauzima prvo mesto sa 44 boda. Sampdorija je na 18. mestu u zoni ispadanja sa devet bodova.

U narednom kolu Napoli dočekuje Juventus, a Sampdorija gostuje Empoliju.