Partizan pobedio u Šapcu

fk partizan, fk macva, fudbal, sport

Fudbaleri Partizana pobedili su Mačvu u Šapcu 2:1 (1:1) u 32. kolu Superlige Srbije.

Domaći tim poveo je već u drugom minutu igre golom Branislava Kneževića, a ta prednost bila je na snazi sve do 43. minuta kada je Takuma Asano doneo izjednačenje.

Konačan rezultat i pobedu crno-belima obezbedio je Lazar Marković u 55. minutu. Partizan sada ima 80 bodova, dok je Mačva na 19. poziciji na tabeli sa 21 bodom.

Rezultati: Bačka - Vojvodina 1:2, Mačva - Partizan 1:2. Sutra: Crvena zvezda - Radnik (19 sati). Nedelja: Metalac - Inđija, Novi Pazar - Čukarički, Zlatibor - Rad (13 sati), Proleter - Mladost, Radnički Niš - Javor, Spartak - Napredak, TSC - Voždovac (19 sati).

Tabela: Crvena zvezda 89 bodova, Partizan 80, Vojvodina 66, Čukarički 62, Radnik 48, Spartak 47, TSC 46, Proleter 44, Mladost 42, Metalac 41, Radnički Niš 38, Voždovac 38, Javor 37, Novi Pazar 36, Rad 36, Napredak 35, Inđija 33, Zlatibor 22, Mačva 21, Bačka 16.