Partizan posle penala eliminisao Soči za plej-of
partizan, soci, liga konferencija, fudbal

montekristo 0507

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu konferecnija, pošto su večeras na svom terenu posle penala pobedili ruski Soči sa 4:2.

Posle 1:1 iz prvog meča u Rusiji, pobednika nije bilo ni posle 120 minuta igre u Beogradu pošto je rezultat bio 2:2, tako da su pobednika u ovom dvomeču rešili jedanaesterci.

partizan, soci, liga konferencija

Precizni izvodjači za crno-bele bili su Marko Živković, Rikardo Gomeš, Sejduba Suma i Igor Vujačić. Na drugoj stani, Ibrahim Cagalov je pogodio stativu, dok je šut Rodriga odbranio Nemanja Stevanović.

Soči je prethodno poveo golom Sergeja Terehova u 33. minutu, izjednačio je Miloš Jojić u 55, a novu prednost ruskom timu doneo je Terehov svojim drugim golom na utakmici. Izjednačenje i produžetke je Partizanu doneo Aleksandar Šćekić u 90. minutu.

Partizan će u plej-ofu kvalifikacija igrati protiv Santa Klare koja je emiminisala Olimpiju iz Ljubljane.