Pobede Briža i Porta u Ligi šampiona

briz, porto, liga sampiona

Fudbaleri Briža pobedili su večeras na svom terenu Atletiko Madrid sa 2:0, u utakmici trećeg kola Grupe B u Ligi šampiona.

Briž je poveo golom koji je Kamal Sova postigao u 36. minutu, a prednost je udvostručio Feran Hutgla u 62. minutu.

Atletiko je imao dobru šansu za gol u 76. minutu, ali je Antoan Grizman iz jedanaesterca pogodio prečku.

U drugoj utakmici u toj grupi, Porto je na svom terenu pobedio Bajer Leverkuzen sa 2:0.

Portugalski tim poveo je golom Zajdua Sanusija u 69. minutu, a pobedu je obezbedio Galeno pogotkom u 87. minutu.

Fudbaler Bajera Patrik Šik promašio je jedanaesterac u 45. minutu, a posle upotrebe VAR tehnologije poništena su dva gola, po jedan sa obe strane.

Prvo je u 16. minutu igrač nemačke ekipe Kalum Hadson-Odoj bio strelac, ali je pogodak poništen zbog prekršaja, dok je u 42. minutu zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Mehdi Taremi.

Posle tri kola Briž je prvi na tabeli sa svih devet bodova, a Porto, Bajer i Atletiko imaju po tri boda.

U četvrtom kolu 12. oktobra Atletiko će u Madridu dočekati Briž, a Bajer će u Leverkuzenu igrati protiv Porta.

Uoči svih utakmica u Ligi šampiona održan je minut ćutanja u znak sećanja na žrtve nesreće na stadionu u Indoneziji, u kojoj je poginula najmanje 131 osoba.