Pobede Sitija, Čelsija i Njukasla u Premijer ligi

premijer liga, fudbal

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Sautempton sa 4:0, u utakmici devetog kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Siti je poveo u 20. minutu golom Žoaa Kansela na asistenciju Fila Fodena, koji je u 32. minutu udvostručio prednost. Treći gol postigao je Rijad Mahrez u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Erling Haland golom u 65. minutu, kada mu je asistent bio Kanselo.

Haland je ove sezone postigao 20 golova u svim takmičenjima za Mančester siti.

Ekipa Pepa Gvardiole je prva na tabeli sa 23 boda, dva boda više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Arsenala, koji će u nedelju igrati protiv Liverpula.

Sautempton je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno šesti u prvenstvu i zauzima 16. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Vulverhempton sa 3:0.

Londonska ekipa povela je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je strelac bio Kaj Haverc, a drugi gol postigao je Kristijan Pulišić u 54. minutu, posle duplog pasa sa Mejsonom Mauntom. Strelac trećeg gola bio je Armando Broja u 90. minutu.

Čelsi je ostvario treću uzastopnu pobedu, ukupno petu u ligi i četvrti je na tabeli sa 14 bodova.

Vulverhempton je pretrpeo treći vezani poraz, ukupno peti i sa šest bodova zauzima 18. mesto.

Fudbaleri Njukasla pobedili su na Sent Džejms Parku Brentford sa 5:1.

Brentford je prvi zatresao mrežu, u 10. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol Brajana Mbeuma poništen zbog ofsajda. Njukasl je poveo u 21. minutu golom Bruna Gimaraeša, a prednost je udvostručio Džejkob Marfi u 28. minutu.

Brentford je smanjio u 54. minutu golom Ajvana Tounija iz jedanaesterca, a treći gol za crno-bele postigao je Gimaraeš, u 56. minutu. Strelac je bio i Migel Almiron u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je fudbaler Brentforda Itan Pinok, koji je postigao autogol u 90. minutu.

Njukasl ima tri pobede i 14 bodova na petom mestu na tabeli.

Brentford, koji je u poslednje tri utakmice bez pobede, zauzima 12. mesto na tabeli sa 10 bodova.

Bornmut je na svom terenu pobedio Lester sa 2:1, a kasnije igraju Brajton – Totenhem.