Poraz fudbalera Partizana u Nici

fudbal, partizan, nica

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras u gostima od Nice sa 1:2, u utakmici petog kola Grupe D Lige konferencija.

Nica je povela u 29. minutu pogotkom Nikole Pepea, izjednačio je Rikardo Gomeš u 74. minutu, a pobedu domaćem timu doneo je Mario Lemina u 77. minutu.

Kolo pre kraja grupne faze takmičenja, Nica je prva na tabeli sa osam bodova, koliko ima i Partizan na drugoj poziciji.

Duel Slovackog i Kelna u Češkoj trebalo je takodje da počne od 18.45, ali je odložen zbog loših vremenskih uslova, odnosno magle. Ta dva tima trenutno imaju po četiri boda.

Nica je posle prvog poluvremena imala prednost od 1:0, a strelac tog gola bio je Nikola Pepe u 29. minutu. Bilal Braimi je centrirao sa leve strane, Igor Vujačić je blokirao udarac Gaetana Laborda, a odbijena lopta je stigla do Pepea koji je savladao Aleksandra Popovića.

Drugo poluvreme počelo je stativom koju je pogodio Labord, nakon čega je domaći tim bio mnogo bolji rival, ali se rezultat nije menjao do 74. minuta kada je Partizan izjednačio udarcem sa oko 15 metara.

Radost igrača Partizana nije dugo trajala pošto je samo tri minuta kasnije Nica ponovo povela. Lemina je šutirao, lopta se na putu ka golu odbila od Kristijana Belića i prevarila Popovića za konačnih 2:1.

Partizan će u poslednjem kolu dočekati Slovacko pred praznim tribinama, dok će Nica gostovati Kelnu.