Remi Napolija i Milana

Napoli, Milano, sport, fudbal

U derbiju 32. kola italijanskog fudbalskog prvenstva, u Napulju su sinoć domaći Napoli i Milan igrali nerešeno 2:2 (1:1). Gosti su poveli u 20. minutu golom Ernandeza, da bi do odmora Napoli izjednačio pogotkom Di Lorenca u 34. minutu.

U nastavku je u 60. minutu domaća ekipa stigla do prednosti preko Mertensa, a bod Milanu doneo je Kesie u 73. minutu iz jedanaesterca.

Napoli je na 6. mestu sa 52 boda, a milanski klub odmah iza sa 50 bodova. Šesto mesto vodi u kvalifikacije za Evropa ligu, a peto, na kome je sada Roma sa 54 boda, direktno u to takmičenje.