Roma pobedila Fejenord i osvojila prvu titulu u Ligi konferencija

liga konferencija, fejenord, roma, fudbal

Fudbaleri Rome osvojili su večeras u Tirani titulu u Ligi konferencija, pošto su u finalu savladali Fejenord sa 1:0.

Jedini gol postigao je Nikolo Zaniolo u 32. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika na obe strane, a jedinu pravu šansu iskoristio je italijanski tim u 32. minutu.

Asistenciju je upisao Djanluka Mančini, a u kaznenom prostoru holandskog tima najbolje se snašao Zaniolo.

Nastavak meča doneo je bolju igru tima iz Roterdama, koji u dva navrata pogadja okvir gola. Nakon jednog napada Fejenorda u 47. minutu lopta je zakačila igrača Rome Mančinija, koji je pogodio stativu.

Tri minuta kasnije udarac je sa ivice šesnaesterca uputio Tajrel Malasia, a lopta je posle odbrane golmana Ruja Patrisija završila na stativi.

Roma je u 86. minutu mogla da uveća prednost, ali je šut Lorenca Pelegrinija iz neposredne blizine odbranio golman Fejenorda.

Pokušao je Fejenord da dodje do izjednačenja, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze protivnika.

Ovo je ujedno bilo prvo finale Lige konferencija u istoriji, a sledeće godine domaćin finalne utakmice biće Prag.

Rimski klub je ovim trijumfom došao do prvog velikog evropskog trofeja. Ovo je prva evropska titula za neki italijanski klub, posle pobede Intera u Ligi šampiona, 2010. godine.

Trener Rome Žoze Morinjo postao je prvi trener u istoriji sa osvojenim trofejima u četiri različita Uefa takmičenja (Liga šampiona, Kup Uefa, Liga Evropa i Liga konferencija).