Sigurna pobeda Bajerna protiv Uniona

pancevo, beograd, novi sad, vesti

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas Union Berin 2:0 (1:0) u 26. kolu nemačke Bundeslige. Bavarci su do trijumfa posle dva meseca pauze zbog korona virusa došli golovima Roberta Levandovskog i Bendžamina Pavara.

Srpski fudbaler Neven Subotić, koji je odigrao ceo meč, u 40. minutu skrivio je penal, a Levandovski je sa bele tačke bio precizan i postigao 40. gol u sezoni. Ovim pogotkom Poljak je upisao petu uzastopnu sezonu sa 40 i više postignutih golova.

Konačan rezultat postavio je Pavar 10 minuta pre kraja meča, kada je na asistenciju Džošue Kimika savladao golmana domaćeg tima.

Bajern je trenutno vodeći tim Bundeslige sa 58 bodova, dok je Union na 13. poziciji sa 30 bodova.

Rezultati i strelci: Hofenhajm - Herta 0:3 (0:0) Akpoguma 59, Ibišević 60, Kunja 74, ; Lajpcig - Frajburg 0:1 (0:1) Gulde 34; Fortuna - Paderborn 0:0; Dortmund - Šalke 4:0 (2:0) Haland 29, Gerero 45, 63, Azar 48; Augzburg - Volfsburg 1:2 (0:1) Jedvaj 55 - Štefen 44, Ginček 90; Keln - Majnc 2:2 (1:0) Ut 6p, Kajnc 53 - Avoniji 61, Malong 72; Union Berlin - Bajern 0:2 (0:1) Levandovski 40, Pavar 80.

Sutra: Verder - Leverkuzen (20.30)