Spektakl u Kopenhagenu, Španija izbacila Hrvatsku

euro2020, euro 2020, hrvatska spanija, fudbal

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u spektakularnom meču osmine finala savladala Hrvatsku sa 5:3 posle produžetaka.

Nakon 90 minuta bilo je 3:3, nakon što su Hrvati u finišu meča stigli od 1:3 do izjednačenja.

Hrvatska je povela bizarnim autogolom Pedrija u 20. minutu i velike greške golmana Španaca Unaja Simona, a izjednačio je Pablo Sarabija u 38. minutu.

U nastavku prvo je pogodio Sezar Aspilikueta u 57, a zatim i Feran Tores u 77. minutu, da bi "rezervisti" Mislav Oršić u 85. i Mario Pašalić u 90+3. minutu doneli izjednačenje i produžetke.

Prvu veliku priliku u nastavku propustio je Andrej Kramarić a "kazna" je stigla posle golova Alvara Morate u 100. i Mikela Ojarzabala u 103. minutu.

Španija će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča između Francuske i Švajcarske, koji se igra od 21 sat u Bukureštu.