Sporting bolji od Borusije Dortmund za plasman u osminu finala LŠ

sporting, borusija dorstmund, liga sampiona, fudbal

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu savladali Borusiju Dortmund sa 3:1, u meču petog kola Grupe C.

Pedro Gonsalveš je u 30. minutu iskoristio grešku odbrambenog igrača Borusije Nika Šulca, a u nastavku akcije lako je savladao golmana Gregora Kobela.

Gonsalveš je devet minuta kasnije postigao svoj drugi gol, nakon što je uputio precizan udarac sa ivice šesnaesterca.

U nastavku meča direktan crveni karton dobio je igrač gostujuće ekipe Emre Džan, u 74. minutu.

Šest minuta kasnije dosudjen je penal za lisabonski tim, posle prekršaja Dan Aksela Zagadua nad Paulinjom.

Gonsalvešu je udarac sa „bele tačke“ odbranio Kobel, ali se lopta odbila na glavu Pedru Poru, koji je u 81. minutu zatresao mrežu gostiju.

Konačan rezultat postavio je Donjel Malen u trećem minutu nadoknade vremena.

Ajaks je osigurao prvo mesto u Grupi C sa 15 bodova, Sporting je drugi sa devet bodova, dok treća Borusija Dortmund ima šest bodova i nastavlja takmičenje u nokaut fazi Lige Evropa. Poslednja je ekipa Bešiktaša bez bodova.

U poslednjem kolu Ajaks dočekuje Sporting, a Borusija Dormtund dočekuje Bešiktaš.