Srbija na gostovanju pobedila Švedsku u Ligi nacija

fudbal, liga nacija, srbija, svedska

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Stokholmu selekciju Švedske sa 1:0, u meču trećeg kola Grupe 4 divizije B Lige nacija.

Jedini gol na meču postigao je Luka Jović u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

U prvom delu obe selekcije imale su po nekoliko šansi da ugroze gol rivala.

Prva je u 19. minutu zapretila domaća selekcija, preko Viktora Klasona. On je iskoristio grešku srpske odbrane, ušao u šesnaesterac i šutirao pored gola.

Srbija je ozbiljnije ugrozila gol Švedske u 34. minutu, posle „makazica“ Sergeja Milinkovića-Savića.

U 43. minutu centaršut iz slobodnog udarca je uputio Dušan Tadić, a loptu nije uspeo da zahvati Nikola Milenković.

Domaća selekcija najbolju šansu je imala u 45. minutu, kada je sa oko pet metara pored gola šutirao Klason.

Vodjstvo Srbiji u trećem minutu nadoknade donosi Jović. Tadić je izveo korner, a loptu je do Jovića spustio Strahinja Pavlović.

Srbija je na početku drugog poluvremena bila bolji rival, ali nije uspela da u periodu dominacije dodje do drugog gola.

Priliku za Švedsku imao je u 69. minutu Jens Kajuste. Ušao je u šesnaesterac i uputio udarac, koji je zaustavio srpski golman Marko Dmitrović.

Tri minuta kasnije Jović je iz kaznenog prostora šutirao preko gola, dok je u 74. minutu udarac preko gola uputio i Švedjanin Ludvig Augustinson.

Imala je Srbija do kraja nekoliko prilika iz kontranapada, dok je Švedska najbolju priliku za izjednačenje imala preko Gabrijela Gudmundsona. On je u drugom minutu nadoknade bio najviši u skoku, ali je lopta otišla preko gola.

U drugom meču ove grupe Norveška i Slovenija su u Oslu odigrali nerešeno 0:0.

Slovenija je od 63. minuta igrala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Miha Blažič.

Na tabeli Grupe 4 vodi Norveška sa sedam bodova, Srbija je druga sa bodom manje, treća je Švedska sa tri, dok je Slovenija poslednja sa bodom.

Srbija će junski deo Lige nacija zaključiti gostovanjem Sloveniji, 12. juna, dok će Norveška istog dana dočekati Švedsku.